Exodus Conf

Exodus Conf

 Polecamy szczególną konferencję organizowaną 18-21 lutego przez zaprzyjaźniony zbór z Gdańska Exodus Conferens w tym roku pod hasłem 1>99. Powstał jako zjazd młodzieży (Zimowy Zjazd), na który przez wiele lat chętnie jeździli młodzi ludzie z naszego zboru. Teraz jest to naprawdę duże wydarzenie (jedna z największych imprez chrześcijańskich w Polsce) otwarte dla gimnazjalistów, licealistów, studentów, rodzin z dziećmi, chrześcijan od wielu lat jak i poszukujących Boga.

EX16_mówcy
Tegoroczni mówcy i wykładowcy.

Opis ze strony www.exodusconf.com

„EXODUS CONF jest niezwykłym wydarzeniem, łączącym w sobie elementy inspirującej konferencji oraz wyjątkowego festiwalu. W jego centrum jest Jezus – Imię, które od 2000 lat pozytywnie przemienia świat i jest źródłem inspiracji dla milionów ludzi na całym świecie. Celem konferencji nie jest promowanie pustej religijności, a raczej zachęta do podjęcia wyzwania, by nawiązać relację ze Stwórcą. Wydarzenie kierujemy do wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Boga lub poznać ludzi, którzy są Nim zafascynowani.

Zachęcamy do WYJŚCIA poza ramy swojego myślenia i przyzwyczajeń, do rozwoju i poszukiwania nowych możliwości, do zmiany mentalności i do bycia odważnym w kreowaniu rzeczywistości wokół siebie. Pokazujemy na cel, starając się jednocześnie wyposażyć we wszystko, co w życiu niezbędne, aby go osiągnąć. EXODUS to czas, który wzbogaca nie tylko o wspomnienia, ale także o marzenia i świeżą energię do działania, to cztery dni wypełnione spotkaniami, koncertami, warsztatami oraz atrakcjami, które w nowoczesnej oprawie tworzą niepowtarzalny klimat.

1_99

DLACZEGO 1>99? Z pozoru nielogiczna nierówność… To, co niepojęte dla człowieka, jest wyrazem miłości Boga. Nieważne, jak bardzo poplątało Ci się życie, Bóg widzi właśnie Ciebie i chce Ci pomóc, jak pasterz zagubionej owcy. A co, jeśli już jesteś bezpieczny? Możesz dołączyć do niezwykłej ekspedycji. Docierać z Bogiem w najciemniejsze miejsca, w poszukiwaniu kolejnych zagubionych. Możesz znaleźć 99 powodów, by tego nie zrobić. Bóg nie znalazł ani jednego, by nie zrobić tego dla Ciebie. WYJDŹ z bezpiecznego miejsca, które znasz, bądź gotowy przyjąć wyzwanie apostoła Pawła: „stałem się wszystkim dla wszystkich, aby uratować niektórych”. Czy to oznacza porzucenie starych przyzwyczajeń? Możliwe. Czy to jest trudne? Bardzo możliwe. Czy jest tego warte? Na pewno!”

EX16

Polecamy szczególnie „Wieczory EX”. Są to otwarte (bezpłatne) spotkania z czasem uwielbienia i inspirującego wykładu. W czwartek i sobotę mówić ma Sam Childers, znany z filmu „Kaznodzieja z karabinem”, były członek gangu motocyklowego, założyciel fundacji „Angels of East Africa”, zajmującej się ratowaniem dzieci w Ugandzie i Sudanie Południowym.

Interesujące wydają się także liczne koncerty. Pierwszego dnia zobaczymy Marikę, która razem z Fours Collective promować będzie najnowszą płytę „Marta Kosakowska”. W piątkowy wieczór zapowiada się niezwykły czas z Life Worship w towarzystwie Hansa Kraenzlin’a. Ci zagraniczni goście poprowadzą nas w wyjątkowym uwielbieniu Boga. W ostatni wieczór energetyczny koncert zagra Luxtorpeda.
Bilety na każdy z koncertów można kupić w przedpłacie za pośrednictwem strony: exodusfestival.pl

ex16_fes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *